68 217
Assignments Done
98,9%
Successfully Done
In November 2018

Answer to Question #4553 in Calculus for ong

Question #4553
2 pears cost as much as 3 apples.If the total cost of 2 pears and 3 apples is $2,what is the cost of 12 apples?
Expert's answer
If 2 pears and 3 apples cost 2 $ --> 3 apples cost 1 $ --> 12/3=4$

Need a fast expert's response?

Submit order

and get a quick answer at the best price

for any assignment or question with DETAILED EXPLANATIONS!

Comments

No comments. Be first!

Leave a comment

Ask Your question

Submit
Privacy policy Terms and Conditions