64 509
Assignments Done
99,1%
Successfully Done
In September 2018

Answer to Question #30833 in Algebra for Suketu

Question #30833
I buy a bag of crystal weighing 1100 grams for a price of $120. I sell 1000 grams of it for a price of $120. The remaining 100 grams i sell at a price of $12. I want to know what my cost is and the profit made on it.
Expert's answer

Need a fast expert's response?

Submit order

and get a quick answer at the best price

for any assignment or question with DETAILED EXPLANATIONS!

Comments

No comments. Be first!

Leave a comment

Ask Your question

Submit
Privacy policy Terms and Conditions