54 546
Assignments Done
98,2%
Successfully Done
In November 2017
Your physics homework can be a real challenge, and the due date can be really close — feel free to use our assistance and get the desired result.
Be sure that math assignments completed by our experts will be error-free and done according to your instructions specified in the submitted order form.
Our experts will gladly share their knowledge and help you with programming homework. Keep up with the world’s newest programming trends.

Answer on Microeconomics Question for Melissa

Question #771
Assume that one labourer produces 6 units of output, two labourers produce 14 units, three produce 20 units, and four produce 24 units. If the cost is $20 per labourer and fixed costs are $100, the average total cost at 24 units of output is
a. $7.50.
b. $3.33.
c. $4.17.
d. $100.
e. $180.
Expert's answer
Your question requires more work and can be submitted as an assignment to our site. Just follow this link and our experts will assist you

Need a fast expert's response?

Submit order

and get a quick answer at the best price

for any assignment or question with DETAILED EXPLANATIONS!

Comments

No comments. Be first!

Leave a comment

Ask Your question